בלוג עצות למטייל – סין בחורף

בלוג עצות למטייל – סין בחורף
idoz

החורף הסיני עלול להרתיע כל מטייל, מנוסה והרפתקן ככל שיהיה. אז הנה שתי המלצות מהתנסות אישית, כדי שלא תחששו לבקר בסין גם בחורף. גם בבלוג המצולם החדש שלנו, ניתן סקירה קצרה של מה ניתן בכל זאת לעשות בחורף בסין. מוזמנים לעקוב אחרי הבלוג ביוטיוב – טיפים נוספים בהמשך!

צפון מזרח סין

הדבר הראשון שחשוב מאוד לדעת על אזור צפון מזרח סין הוא – בחורף קר שם מאוד. כלומר, 15- מעלות צלזיוס הן דבר שבשגרה, וגם טמפרטורות קיצוניות של 30- ואף יותר מזה באזורים מסוימים, הן אפשריות. אז למה אנחנו ממליצים לנסוע דווקא ללב החורף הסיני?
כשהקור והשלג יורדים על האזורים הצפון מזרחיים של סין, במיוחד חבלי היילונגג’יאנג (Heilongjiang 黑龙江) וג’ילין (Jilin 吉林), הטבע והאנשים מתעוררים לחיים חדשים ושונים. השלג הלבן והקור המצמית מביאים איתם שקט מיוחד ונוף יוצא מן הכלל. הטבע משנה את אופיו לחלוטין – האגמים קופאים, העצים מלאים קרח והמדבריות מתכסים שכבת שלג. ביקור באתרים כמו אי הכפור בג’ילין והמדבריות של מונגוליה הפנימית מזמנים חוויה יוצאת דופן וזרה לנו, החיים במזרח התיכון החמים. גם האתרים מעשי ידי האדם מקבלים מראה ואווירה שונים בתכלית – מומלץ במיוחד לבקר בחומה הגדולה באזור בייג’ינג (Beijing 北京). הנוף של החומה בשלג הוא מראה מרהיב וכך גם ההליכה על החומה עטוית השלג והקרח, תשאלו אפילו את מאו – ביקור בחומה בשלג הוא חובה. ללא כל ספק, האירוע המופלא ביותר של החורף הוא פסטיבל הקרח המפורסם של העיר חרבין (Harbin 哈尔滨). בין ינואר לפברואר בכל שנה (בתלות בקור כמובן), העיר לובשת חג, ברחובותיה מוקמים להם פסלי קרח ממגוון סוגים וגדלים. הפסטיבל הוא אחת האטרקציות הידועות והמרשימות ביותר בסין כולה, ובמיוחד מומלץ לבקר גם בשעות הערב, אז הפסלים מוארים בצבעים שונים. דבר נוסף שמביא איתו החורף הוא מיעוט תיירים, במיוחד בבייג’ינג. ביקור בייג’ינג בחורף דורש בגדים חמים וקצת אומץ, אבל האתרים העמוסים כמעט ריקים והביקור בהם הרבה יותר נוח משאר העונות. העיר האסורה, מקדש השמיים, החומה, ארמון הקיץ ועוד – כל אלו יהיו כמעט רק בשבילכם אם תגיעו בחורף. גם בשנגחאי (Shanghai 上海) ובס’יאן (Xi’an 西安) התיירים מעטים יחסית.
רוצים להתייעץ או לארגן טיול פרטי לצפון מזרח סין בחורף או לאזורים אחרים בסין? פנו אלינו.

דרום חבל יוננאן (Yunnan 云南)

חבל יוננאן הוא אחד המעניינים ביותר בסין וללא כל ספק המגוון ביותר, הן בטבע והן באנשים. היתרון הגדול של החבל הוא קרבתו לאזורים הטרופיים של דרום מזרח אסיה, כך שהטמפרטורות נעימות גם בחודשי החורף.
רוב האנשים מכירים את יוננאן בזכות העיירות דאלי (Dali 大理), ליג’יאנג (Lijiang 丽江) ושנגרילה (Shangrila 香格里拉) שבצפון מערב החבל. אזורים אלו הם חלק מהאזור הטיבטי של יוננאן, דבר הבולט הן באנשים והן בנופים. האזור הטיבטי של יוננאן הוא הררי מאוד, כך שבחלקו לא ניתן לטייל בחורף עקב שלגים או פשוט כי קר מדי. אך סביבות פברואר-מרץ, כאשר בצפון סין עוד קר, דאלי וליג’יאנג כבר מתברכות בטמפרטורות נעימות יחסית. מעבר לחוויה האנושית המרתקת, אזורים אלו מתאימים למי שמחפש טיולי הליכות, אפניים והרבה טבע ירוק ומרשים. בשיא החורף, מומלץ מאוד לבקר באזור פחות מוכר, אך לא פחות מיוחד של יוננאן – ס’ישואנגגאננה (Xishuangbanna 西双版纳). השם הארוך ושובר השיניים הזה הוא שמו של המחוז הדרומי ביותר ביוננאן, אשר גובל בלאוס ובורמה. הנוף והאנשים כאן שונים לחלוטין מסין בכלל ומיוננאן בפרט. כאן שולטים יערות גדולים, הרים וגבעות, עצי בננה ודקל ונהר אחד גדול וחשוב – המקונג. בין תושבי המקום ישנם מיעוטים רבים ומגוונים, ביניהם כאלו שקשורים יותר לדרום מזרח אסיה, כמו מיעוט הדאי. התרבות השונה של יושבי המקום מביאה איתה נוף אנושי אחר – הבתים ביערות ולצד הנחלים, המוזיקה, הלבוש והאוכל – כל אלו שונים ומיוחדים לכל מיעוט. מחוז ס’ישואנגבאננה מפורסם בשווקים הכפריים המדהימים, שמתקיימים בדרך כלל ביום מסוים בשבוע. כאשר השוק נפתח, מגיעים רוכלים מסביבת הכפר ומוכרים את מרכולתם – מצרכי מזון פשוטים, כלי עבודה, תרופות מוזרות ואפילו רגלי נמרים. סביב השווקים מתפתחת סצנה של מפגש חברתי גדול והמון המון אוכל טעים ומעניין. בשווקים ובכלל האזור ניתן גם למצוא מטעי תה מרשימים, בהם מגודלים כמה מזני התה הטובים והחשובים ביותר בסין.
רוצים להצטרף לטיול מאורגן ביוננאן – לחצו כאן!