הרצאות על סין

להכיר את סין לעומק

הרצאות על סין

מהי דרך המשי המדוברת ומדוע מנסה הממשלה הסינית להקים אותה מחדש?
כיצד השפיעו שנות שלטונו של מאו דזה-דונג על עיצובה של סין המודרנית?
מה הקשר בין פקיד עקשן מהמאה ה-16 למהפכה אדירה במאה ה-20?

לסין היסטוריה של יותר מ-3000 שנים, במהלכה עברה שינויים רבים מספור אשר עיצבו לא רק את עברה אלא גם את סין העכשווית ואת עתידה. מהתעצבות היישות הסינית המרכזית בעמק הנהר הצהוב, דרך התבססות הקיסרות המפוארת ועד לסין הקומוניסטית המודרנית – ההיסטוריה הסינית שזורה בחייהם של הסינים, בנופים וברחובות.

כפי שלא ניתן להקיף את סין כולה בטיול אחד (או שניים או שלושה), כך גם קשה מאוד להבין את התפתחותה של סין לאורך ההיסטוריה בהרצאה אחת. על כן אנחנו מציעים מספר הרצאות, למעוניינים לטייל בסין ולאלו שרק רוצים להכיר קצת יותר, שעוזרות להבין את התפתחותה החברתית, פוליטית וכלכלית של סין מראשית הקיסרות ועד היום.

דרך המשי – מאז ועד היום: אזורי הספר של סין מאופיינים בתנאים גיאוגרפיים קשים, אך מראשית ההיסטוריה הסינית ועד היום היוו עורקים מרכזיים בדרך המסחרית מסין ואליה. מעבר לסחורות השונות אשר עברו ועדיין עוברות בדרכים אלו, כגון התה והמשי, שימשו דרכים אלו גם למעבר של שפות, דתות, תרבויות ועוד.

סיפורים מהחצר הקיסרית: כיצד סיפורו של פקיד מהמאה ה-16 הופך להיות ניצניה של מהפכה במאה ה-20ֿ ? בהרצאה זו נשמע סיפורים מרתקים ואנקדוטות משעשעות (או מזעזעות) מחצרות השושלות הקיסריות של סין. ההרצאה מיודעת לכל המעוניינים בהיסטוריה של סין, לאלו שמכירים ורוצים להבין יותר לעומק ולאלו שרוצים לדעת כיצד התפתחה סין כפי שאנו מכירים אותה היום.

סין במאה העשרים (הרצאה+סרט): במאה העשרים ידעה סין תהפוכות רבות וקשות, אשר השפיעו עמוקות על החברה הסינית עד ימינו. בסרטו, ״לחיות״, עוסק ג׳אנג יימו בתהפוכות אלו מנקודת מבטה של משפחה אחת. לפני הסרט תיערך הרצאה קצרה שתתמקד בשתיים מהחשובות והקשות שבמהפכות המאה העשרים – הקפיצה הגדולה קדימה ומהפכת התרבות הפרולטרית הגדולה.

כמו כן, ניתן לבנות הרצאה בנושאים מגוונים (שפה, דת, תרבות, גיאוגרפיה ועוד) המותאמת לקהל יעד ספציפי (בתי ספר, חברות, ועדים וכדומה).

לפרטים נוספים, מחירים ותיאום יש לפנות דרך האתר או במייל midpath.travels@gmail.com.

 

לפרטים והזמנות, צרו קשר

שם

דוא״ל

טלפון