הטיול הקיסרי של החורף

טיול מאורגן לסין, 11 ימי טיול

״חורף בקיסרות הסינית״

החורף בצפון מזרח סין הוא קר וקשה. בבייג׳ינג הטמפרטורות יורדות עד ל15- ומעט יותר צפונה צונחות עד 35-, לכאורה, זוהי לא תקופה לבקר במקומות אלו. אלא שבקור העז מתגלות גם פנים חדשות של סין, ההמונים לא גודשים את האתרים והנופים מרשימים ביותר. בטיול זה, ״הקלאסי של החורף״, נשלב בין פעילויות חורף ייחודיות לטיול אל ליבה של התרבות הסינית על פניה השונות.

יפורסמו בהמשך

יפורסם בהמשך

לאדם בחדר זוגי

בקבוצה של 10

מדריך

דגן שמעוני

12 מטיילים

לכל היותר בקבוצה

לפרטים נוספים והרשמה

שם

דוא״ל

טלפון


מסלול הטיול

יום 1: בייג׳ינג (Beijing)

עם הגיענו לבירתה של סין, התחיל את טיולנו בביקור באחד האתרים הסמליים והיפים ביותר העיר – ארמון הקיץ. אתר נופש ענק זה נבנה על ידי קיסרי שושלת צ׳ינג על מנת להוות מקום בילוי לבני המשפחה הקיסרית. ההליכה לאורכו של האגם המלאכותי (הקפוא) הענק המוקף במקדשים ובתים מרשימים תיתן לנו טעימה ראשונה מהעושר של סין. את המשך היום נעביר בסיור בסמטאותיה הקטנות והעתיקות של בייג׳ינג הנקראות חוטונג, שם נזכה לראות איך נראו (ועדיין נראים) החיים בבירת המדינה. נסיים את היום יחסית מוקדם על מנת לנוח.
לינה – בייג’ינג.

יום 2: בייג׳ינג – דה-טונג (Datong)

נעשה את דרכנו מערבה לכיוון העיר החשובה דה-טונג, שהייתה במשך שנים רבות ״מוצב קדמי״ לבירה הקיסרית בבייג׳ינג. חשיבותה של דה-טונג הקדימה את של בייג׳ינג, בעיקר כמרכז בודהיסטי. נבקר במערות יונגאנג (Yungang), בהם נחזה מקרוב בפיסול מערות בודהיסטי שנחצבו בסלע החל מהמאה ה-5 ועד כמעט לסוף הקיסרות. דה-טונג תאפשר לנו הצצה להיסטוריה הארוכה והמורכבת של הבודהיזם בסין וחשיבותו לקיסרות.
לינה – דה-טונג.

יום 3: דה-טונג – חוחוט (Hohot)

היום נבקר בשני מקדשים מרשימים. תחילה נבקר במקדש התלוי שבדה-טונג, נעלה במדרגות ונכנס לתוך האולמות הבנויים בסלע. לאחר מכן ניסע לבירת מחוז מונגוליה הפנימית ונבקר במקדש ג׳וקאנג (Jokhang) שנבנה במאה ה-16. המקדש שייך לזרם הגלוגפה (Gelugpa) החשוב של הבודהיזם הטיבטי. מעבר למבנים המרשימים של המקדש, ישנם מספר פסלים וציורי קיר חשובים בתוכו. במקדש נראה גם את השוני בארכיטקטורה ובמאפיינים האמנותיים והדתיים הייחודיים לבודהיזם הטיבטי.
לינה – חוחוט.

יום 4: ס’יינשה-דאו (Xianshadao)

נצא לנסיעה לעומק המדבר (הקפוא) של מונגוליה הפנימית. נגיע לאתר ס’יינשה-דאו שם יחכו לנו מספר פעילויות מיוחדות – רכיבה על גמלים, גלישת דיונות ואפילו טקס חתונה מסורתי של המקומיים. ביום זה נצא מתחומיה התרבותיים והגיאוגרפיים של התרבות הסינית החאנית ונכיר לראשונה את תרבותם של האנשים השונים שישבו על גבולותיה של הקיסרות הסינית. בשעות הערב ניפרד מביקורנו הקצר במדבר ונעשה דרכנו חזרה לבייג’ינג ברכבת הלילה – חוויה מדהימה!

יום 5: בייג׳ינג

נתחיל את היום לאחר ארוחת בוקר בביקור בעיר האסורה, או בשמה האמתי – הארמון העתיק. נעבור דרך כיכר טיאנאנמן ונעצור לרגע על מנת לספר את סיפורה החשוב של הכיכר לסין המודרנית. נמשיך לתוך הארמון ונראה כיצד התנהלו חיי השלטון ביומיום תחת הקיסרויות הסיניות. נמשיך לגבעת הפחם, ג׳ינגשאן (Jingshan) ממנה נוכל לתצפת על העיר האסורה בכל הדרה (ובשאיפה בשלג) .בשעות הצהריים נבקר במקדש הלאמה, המרכז הבודהיסטי החשוב ביותר בסין (מבחינה שלטונית) ואחד המקדשים המרשימים ביותר. נדבר מעט על חשיבות הדת הבודהיסטית כמקור לגיטימציה לשלטון הקיסרי. נקנח בערב בארוחה בייג׳ינגאית מסורתית – ברווז פקין.
לינה – בייג’ינג.

יום 6: בייג׳ינג – חרבין (Harbin)

היום נבקר במקדש השמיים, מרכז טקסי חשוב מאוד ששרת בעיקר את קיסרי שושלת צ׳ינג. במקום זה נערכו טקסי ההכתרה של הקיסרים ועוד טקסים שונים. נדבר על המבנה השלטוני של הקיסרות, על חשיבות הטקסיות והיחס בין הקיסר לחצר. בצהריים נעצור לאתנחתא באחת מפנינותיה של בייג׳ינג העכשווית – אזור דה שילאן (Dashilan) המשוחזר, המציע סמטאות יפות ועושר רב של קליגרפיה, פורצלן ועוד. בשעות הערב ניקח רכבת מהירה לחרבין.
לינה – חרבין.

יום 7: חרבין – פסטיבל הקרח

יום זה יוקדש בחלקו לסיור בעיר חרבין ובחלקו לפסטיבל הקרח המפורסם שהעיר מארחת בכל שנה. נתחיל בביקור מחוץ לכנסיית סופיה האורתודוקסית, הבנויה בסגנון ״בצלים״ רוסי ומיוחדת מאוד בנוף הסיני. משם נמשיך לפארק סטלין הצופה על הנהר הקפוא ובו נוכל כבר לחזות בחלק מהפסלים המיוחדים לפסטיבל. משם נמשיך לפארק ג׳אולין (Zhaolin), בו נראה את פגודת הקרח ופסלים נוספים. לבסוף נגיע לעיר הרוסית ולעולם הקרח והשלג – מרכז הפסטיבל הגדול של חרבין. פסטיבל הקרח הוא אירוע מיוחד לחרבין המתרחש פעם בשנה, הפסלים השונים מתארים מקומות, אנשים וסיפורים מהתרבות הסינית ומחוצה לה. לקראת הערב הפסלים מוארים בצורה מיוחדת והחוויה הינה יוצאת דופן.
לינה – חרבין.

יום 8: חרבין – ג׳ילין (Jilin)

את חלקו הראשון של היום נעביר בסיור באזורה היהודי של העיר חרבין – בית הכנסת, המוזיאון וסמטת גוואנדונג (Guandong). עברה של חרבין צופן בו נדבך חשוב מאוד הן לעיר והן לקהילה היהודית. לפני ובמהלך מלחמת העולם השנייה העיר קלטה פליטים יהודים מגרמניה וברה״מ. הקהילה היהודית בחרבין שגשגה במשך מספר שנים ולבסוף עלו חבריה לארץ ישראל. כיום הקהילה איננה, אך בית הקברות, בית הכנסת והמוזיאון עומדים כזכר לקהילה מיוחדת זו. בשעות אחה״צ נעלה על רכבת מהירה לג׳ילין וניסע לאי, הנושא את השם המדויק – אי הכפור (Rime Island).
לינה – אי הכפור.

יום 9: אי הכפור – צ׳אנגצ׳ון (Changchun)

בשעות הבוקר המוקדמות נצא לסיור באי הכפור על מנת לחזות (אם הטבע יהיה איתנו) באחת מהתופעות הייחודיות לאזור זה – הכפור שנאחז בעצים. נזכה לחוויה סוריאליסטית, במיוחד לנו הישראלים, בטבע החורפי של מחוז ג׳ילין. בשעות הצהריים נעלה על הרכבת לצ׳אנגצ׳ון, בירת המחוז ובמידה ויהיה לנו זמן, נבקר בפארק נאנחו (Nanhu), מהגדולים שבפארקים העירוניים בסין.
לינה – צ’אנגצ’ון.

יום 10: צ׳אנגצ׳ון – בייג׳ינג

בשעות הבוקר נבקר במוזיאון הארמון הקיסרי של המדינה המנצ׳ואית (Manchuguo). מדינה זו הייתה שלטון בובות תחת הכיבוש היפני בסין והמוזיאון נותן הצצה לתוך תקופה לא פשוטה זו בהיסטוריה הסינית. הכיבוש היפני הינו נושא כאוב בסין עד היום ונוכל לשוחח מעט על ההשלכות שיש לכך לגבי סין ויפן בימינו. משם נמשיך לפארק הפסלים הבינלאומי של צ׳אנגצ׳ון, מהאתרים היותר מפורסמים בעיר יפה זו. בשעות הערב ניקח רכבת מהירה לבייג׳ינג.
לינה – בייג’ינג.

יום 11: בייג׳ינג

היום נזכה להיות גיבורים סינים ליום אחד, כאשר נעלה על החומה הסינית בלב החורף. כמו מאו דזה-דונג, ניקסון ומנהיגים אחרים, נזכה לחוות על בשרנו את כוחה של החומה הגדולה של סין. לאחר הסיור בחומה נמשיך לאזור האמנות 798, המאגד את מיטב האמנות הסינית המודרנית ונחשב לאחד מהאזורים השיקים ביותר בבירת סין. בשעות הערב ניסע לשדה התעופה.

המחיר כולל

 • טיסות בינ״ל ותחבורה בסין
 • אוטובוס 33 מושבים עם מיזוג אוויר
 • הדרכה בעברית
 • טיפים לנהג ומדריכים מקומיים
 • לינה במלונות 4-5 כוכבים וארוחת בוקר
 • כניסות לאתרים כפי שמצוינים בתוכנית (עשויים להיות שינויים בהתאם למזג האוויר וסגירת אתרים מסויימים)
 • מע״מ

המחיר אינו כולל

 • ויזה לסין
 • ביטוח נסיעות אישי
 • ארוחות צהריים וערב אלא אם צוין אחרת
 • הוצאות אישיות
 • כל דבר שלא צוין בתכנית

לפרטים נוספים והרשמה, צרו קשר

שם

דוא״ל

טלפון