בלוג הטיולים – טיול מאורגן לנהר הצהוב

בלוג הטיולים – טיול מאורגן לנהר הצהוב
dagan

הטיול לנהר הצהוב מעניק למטייל חוויה יוצאת דופן, בה הוא זוכה לראות את סין על גווניה השונים ודרך אתריה הידועים והמיוחדים, תוך כדי הכרת הסיפור החשוב והייחודי של הנהר הצהוב לתרבות ולהיסטוריה הסינית.

הנהר הצהוב הוא ערש התרבות הסינית, מרכז העולם המיתולוגי, הגיאוגרפי וההיסטורי של סין מראשית התרבות ועד העידן המודרני. רבים מהמטיילים בסין מחפשים לראות את סין כולה, או לפחות לטעום מסין כולה, דבר שהוא בלתי אפשרי מכיוון שמדובר בארץ ענקית ומגוונת. טיול מקיף לסין עלול לעיתים קרובות להפוך למירוץ בין טיסות ורכבות, בריצה מעיר לעיר וערבוב מבלבל של מידע ואתרים. אנחנו בדרך האמצע – טיולי עומק לסין, מאמינים בטיולים אחרים והמסע שלנו לאורך הנהר הצהוב מספק טיול מקיף אך ממוקד לרוחבה של סין.

הטיול המאורגן שלנו מתחיל ברמות הגבוהות במערב חבל סצ’ואן המדהים – שם עושה הנהר הצהוב את פיתוליו הראשונים במסעו הארוך. כאן צבעו של הנהר צלול וזרימתו שוצפת ואת ההרים הסובבים אותו מיישבים מיעוטים שאינם בני חאן (המיעוט הסיני הגדול), בעיקר בני המיעוט הטיבטי. נבקר בכפרים ציוריים, מעברי הרים גבוהים, שמורות טבע מרהיבות ומנזרים בודהיסטים עפופי מסתורין ועננים. המסע שלנו ממשיך לעבר המרכז הסיני, לא לפני שנפגש עם העמים היושבים בגבולות סין ההיסטורית – עמי הערבה ובראשם המונגולים. נהנה משעשועים מדבריים על גדותיו של הנהר הצהוב, נבקר באתרים מרשימים שבנו עמי הערבה לאורכו של הנהר בגבול המדבר ונבקר גם באתר הצילומים של כמה מהסרטים הידועים ביותר בסין. בלב הערבה המדברים נבקר בכמה אתרים ייחודיים ומעניינים – החומה הגדולה, מקדש מונגולי-טיבטי ולבסוף במוזילאום הגדול של ג’ינגיס חאן.

מכאן הטיול שלנו עוזב את עמי הערבה והמיעוטים שבגבולות סין ולוקח אותנו אל לב ליבה ההיסטורי של סין. נבקר במבצרים גדולים, במוזילאום של הקיסר הצהוב, בחומות העיר ס’יאן וכמובן במוזיאון חיילי הטרה קוטה. בדרכנו נעבור גם בעיר שבה עלה לגדולה מנהיג לא פחות חשוב – מאו דזה דונג ונקבל הצצה לעלייתה של סין המודרנית. נהנה גם מביקור במפלי חוקואו – מפלים אדירים של הנהר הצהוב, שם נוכל להבין לעומק את הסיבה לצבע של הנהר. כמו כן, נהנה גם ממופע ריקודים מוזיקלי מרהיב בעיר ס’יאן. בהמשך המסע שלנו יקח אותנו מזרחה אל נופים ואתרים שונים ומיוחדים. נסייר באחד מאתרי הפיסול הבודהיסטי היפים ביותר בסין, בהר טאי הקדוש והיפה, בו נמצאים המקדשים הדאואיסטים החשובים ביותר בסין ולבסוף נגיע לקצה מזרח ולשפכו הפסטורלי של הנהר הצהוב לים. לבסוף, נבקר גם בבייג’ינג – בעיר האסורה, מקדש השמיים ועוד.

הצטרפו אלינו לטיול מיוחד וייחודי – לפרטים נוספים לחצו כאן.