טיול לקצוות סין בסצ׳ואן

טיול מאורגן לסין, 13 ימי טיול

“טיבטים, פנדות והרים גבוהים – סצ׳ואן״

הטיול שלנו במחוז סצ׳ואן לוקח אותנו אל גבולותיה של סין, התרבותית והגיאוגרפית ויפגיש את המטיילים עם מגוון אדיר של נופים ואנשים. ממקלט הפנדות בצ׳נגדו, אל הבריכות המופלאות של ג׳יוג׳איגו, לשיפולי הרמה הטיבטית ועד ליערות הבמבוק האדירים. בדרכנו נפגוש סינים, טיבטים ועוד מיעוטים שחיים במחוז סצ׳ואן. נבקר במקדשים מרהיבים, כפרים ציוריים ועוד מגוון אתרים חשובים ומרשימים. כמובן, נזכה גם לטעום ממאכליו הנפלאים והידועים של מחוז סצ׳ואן.

יפורסמו בהמשך

יפורסם בהמשך

לאדם בחדר זוגי
בקבוצה של 12

מדריך

דגן שמעוני

12 מטיילים

לכל היותר בקבוצה

לפרטים נוספים והרשמה

שם

דוא״ל

טלפון


מסלול הטיול

יום 1: צ׳נגדו

היום הראשון שלנו, שיוקדש כולו לבירת המחוז צ׳נגדו, יתחיל עם ביקור באחד המקומות החמודים ביותר בסין – מקלט הפנדות שבעיר. הפנדה הגדולה (ואחייניתה הפנדה האדומה קצת פחות), הפכו להיות מסמליה הגדולים של סין בשנים האחרונות ואין מקום בו ניתן לראות את החיות, המגושמות והמצחיקות, טוב יותר מאשר במקלט שבצ׳נגדו. לאחר שנתרענן ונרומם רוחנו עם הפנדות, נמשיך למרכז העיר ולאזור העתיק שלה. נבקר במקדש וונשו החשוב והיפה ובמקדש המרקיז וו. שני המקדשים יפגישו אותנו עם שני עולמות חשובים – הבודהיזם והדת העממית הסינית. שני המקדשים נבנו במאות 16-17 ומוקדשים האחד לבודהה של החכמה (מנג׳וסרי) והשני להוגה והאסטרטג הסיני ג׳ו-גה ליאנג. לאחר מכן נשוטט מעט ברחובות העתיקים שסובבים את המקדשים, נטעם מטעמים מקומיים ונוכל לראות חנויות עם תוצרים מקומיים. בשעות הערב נצא יחדיו לארוחה סצ׳ואנית מסורתית – hot-pot, ״סיר רותח״.
לינה – צ׳נגדו.

יום 2: צפון מזרח סצ׳ואן – גוואנג-דה ונאנקאן

היום נתור את חלקה הצפון מזרחי של סצ׳ואן, שמאפייניו הינם חאנים (כלומר, התרבות הסינית). צ׳נגדו הייתה עיר מרכזית עוד לפני התהוות הקיסרות הסינית במאות הראשונות לפני הספירה, והמשיכה להיות מרכז חשוב לאורך כל קיומה של הקיסרות. מיקומה האסטרטגי הביא למעבר של דרכי מסחר, אנשי דת, הוגים ותיירים בעיר ובסביבתה. חלקו הצפון מזרחי של סצ׳ואן (צ׳נגדו יושבת במרכז המחוז) היה האזור בו עברה הדרך אל מרכז הקיסרות ולכן הושפע בעיקר מהתרבות הסינית. נבקר בשני אתרים בעלי גוון בודהיסטי, אך שונים זה מזה – מקדש גוואנגדה ופארק נאנקאן. המקדש הוקם כבר בשושלת טאנג (מאה 6-9 לספירה) והיה מרכז לימודים חשוב מאז ועד היום, והוא נחשב לאחד מהמקדשים החשובים בסין. בנאנקאן נזכה לחזות בכ-1800 פסלים בודהיסטים המפוסלים לתוך המצוק, בנוף יפה הנמצא ממש על הדרך מצ׳נגדו למרכז השלטוני של סין.
לינה – גוואנגיואן.

יום 3: צפון סצ׳ואן – מעבר ג׳יאן-מן

היום נמשיך לעסוק בסצ׳ואן ה״חאנית״ ונבקר באחד המקומות החשובים ביותר מבחינה היסטורית במחוז כולו. מדובר במעבר ג׳יאן-מן, מעבר בין ההרים אשר היווה את הדרך המרכזית להגיע אל צ׳נגדו. מאז המאות הראשונות לספירה היה המעבר נקודה אסטרטגית חשובה ביותר לשליטה על סצ׳ואן. המעבר ״הבלתי עביר״, הוא בעצם שטח גדול מאוד מלא באתרים שונים ומגוונים – מבנים, פסלים, תצפיות נוף ועוד. שבילי האתר מספקים חוויה של נוף, טבע, היסטוריה ותרבות. נתהלך במשך כמה שעות בשבילי האתר השונים והמעניינים ונזכה בחוויה ייחודית. לאחר הביקרו במעבר ג׳יאן-מן, ניפרד מסצ׳ואן ה״חאנית״ ונתחיל את הנסיעה הארוכה שלנו למערב סצ׳ואן.
לינה – ג׳יוג׳איגו.

יום 4: ג׳יוג׳איגו/מוניגו

הימים הקרובים שלנו יוקדשו לטבע המופלא של צפון מערב סצ׳ואן. היום נסייר במשך כמה שעות באחד מהפארקים היפים ביותר בעולם כולו. בין ההרים הגבוהים, מתחת לצמרות היערות, מסתתרות פנינות טבע שאין שניות להן. בעמקי הנהרות של צפון מערב סצ׳ואן נזכה לראות נוף קסום של מים, עצים ושמיים. הבריכות המרשימות על צבעיהן הבוהקים, יערות העד ומעט הכפרים הטיבטים הקטנים יכניסו אותנו לאווירה שתלווה אותנו בימים הקרובים. בערב נחזה במופע מקומי.
לינה – ג׳יוג׳איגו.
* האזור פגיע לרעידות אדמה וגשמים עזים, שלצערנו פגעו קשות בשנים האחרונות בג׳יוג׳איגו. במידה והאתר יהיה סגור, נבקר באתר השכן מוניגו.

יום 5: חואנגלונג

גם היום נסייר במשך רוב היום בערוץ נחל ציורי. הבריכות המדהימות של חואנגלונג הן מהסמלים המוכרים ביותר באזור וללא כל ספק תופעת טבע יוצאת מן הכלל. הסיור בחואנגלונג יקח אותנו אל ההרים הגבוהים שחובקים את הערוץ ומאפיינים את צפון מערב סצ׳ואן.
לינה – צ׳ואנג׳וסה.

יום 6: מערב סצ׳ואן – ערבות רואוארגאי

היום נגיע למערב סצ׳ואן, ולאזור רחב הידיים שבו יושבים כבר מאות שנים בני העם הטיבטי. נבקר בערבת רואוארגאי, בה הנוודים הטיבטים מקיימים את עדרי היאקים והצאן שלהם. כאן נחוש לראשונה את העולם השונה והמיוחד של מערב סצ׳ואן – ערבות אדירות של עשב ירוק, נחלים ואגמים בשפע, הרים גבוהים ועדרי היאקים. הסיור שלנו יקח אותנו לכמה מהפנינות המיוחדות של הערבה הסצ׳ואנית, בה נמצא כמה מהנופים האיקונים של סין כולה. הערבות של מערב סצ׳ואן מספקות כלכלה ליושבי המקום עוד לפני הופעת הקיסרות הסינית וניתן לחוש את האווירה והתרבות השונה. ניוודע לשוני הזה גם כאשר נבקר, בדרכנו לעיר בה נלון נבקר באתר בודהיזם טיבטי מרהיב בו נחזה במוטיב הפגודות של הבודהיזם המקומי.
לינה – אבה.

יום 7: מערב סצ׳ואן – ג׳ונגלו

היום נגיע לאחד המקומות המרשימים ביותר בטיול כולו – הכפר ג׳ונגלו. ג׳ונגלו נמצא על מדרונות הר שמתחתיו זורם עוד אחד מנחליו הרבים של האזור. לכפר הטיבטי היסטוריה ארוכת שנים, ומעבר לנופים המדהימים, הוא מאפשר הצצה לעולם של מערב סצ׳ואן. נבקר במגדלי השמירה הטיבטים הייחודיים לאזור הכפר, מבצרים עתיקים שנבנו באזור והארכיטקטורה הטיבטית שנשתמרה בכפר עד היום. נהלך בכפר עצמו, בין הבתים ועצי הפרי, השדות וחיות המשק ונחווה מאופן ישיר את החיים כפי שנשתמרו בו. נעמיק בהתפתחות התרבות הטיבטית באזור, על המאפיינים השונים שלה והחשיבות שלה. נזכה להבין כיצד הצליחו אנשים אלו להקים יישובים באזורים קשים מאוד ומדוע. בערב נעבור לכפר השכן סואופו, שבדומה לג׳ונגלו השתמר בצורה מרשימה ונלון במלון משפחתי מקומי.
לינה – סואופו.

יום 8: מערב סצ׳ואן – טאגונג

היום נעבור מהחקלאות של ג׳ונגלו והתרבות המקומית שלו, לכפר אחר ושונה בשם טאגונג. כפר זה נמצא בלב האזור בו יושבים הנוודים הטיבטים מחד והבודהיזם הטיבטי מאידך. הכפר טאגונג יושב בין ערבות רחבות ידיים, הרים אדירים וערוצי מים חשובים. למרות גודלו הקטן, הכפר מהווה מרכז חשוב לאוכלוסיה שחייה בסביבתו כבר שנים רבות. מעבר להתרשמות ממבני הכפר, אופיו וסביבתי, נבקר גם בכמה מקומות חשובים. ראשית כל נבקר במקדש המרכזי והגדול למדי שבכפר עצמו ואז נצר לכיוון מנזר הנזירות שנמצא במרחק קצר מהכפר בתוך הערבה. נסיים בהליכה קצרה (ניתן להאריך למעוניינים) במרחבים היפים שסובבים את הכפר.
לינה – ס׳ינדוצ׳יאו.

יום 9: מערב סצ׳ואן – ליטאנג

היום נעמיק לנקודה המערבית ביותר במסלול שלנו – העיירה ההררית ליטאנג. העיירה הזו שוכנת בגובה של קרוב ל-4000 מטר, בלב האזור הבודהיסטי-טיבטי והיא אחד המרכזים החשובים ביותר באזור. מעבר לרחובות היפים, לנוף המשגע ולמקדשים המרשימים, ליטאנג היא המקום הטוב ביותר להכיר קצת יותר מקרוב את התרבות הטיבטית. במשך שנים נערך במקום מרוץ סוסים מסורתי (שנאסר מאז 2008) ועדיין מתקיימים בו טקסים של קבורת שמיים על ידי המקומיים. לאחר שנבקר במקדש ונדבר על החשיבות והכוח של הבודהיזם הטיבטי, תוכלו לשוטט ברחובות העיירה ובסביבתה וליהנות ממגוון התוצרים, המאכלים והאנשים הטיבטים שזהו ביתם.
לינה – ליטאנג (המלון מותאם באופן מיוחד לגובה).
* שימו לב – ביום זה נגיע לגבהים של מעל 4000 מטר בנסיעה לליטאנג, העיירה עצמה גם היא בגובה 4000 מטר. המסלול בנוי כך שאנו עולים לאט במשך כמה ימים לפני ההגעה לליטאנג ובנקודות הגבוהות ביותר לא נתעכב.

יום 10: מערב סצ׳ואן – קאנגדינג

היום האחרון שלנו באזורים הטיבטים של מערב סצ׳ואן יביא אותנו אל העיירה החשובה קאנגדינג, הגדולה בערי האזור. מיקומה של קאנגדינג, על נהר גדול יחסית ובאזור של עמקים, הפך אותה לנקודת מעבר חשובה בין המישורים לבין ההרים. אמנם העיירה מודרנית למדי, אך היא מרתקת לא פחות מהעיירות והכפרים שבפנים ההרים. כך למשל, ישנם בעיירה מקדשים מעניינים, באחד מהם נזכה לבקר. את הפרידה שלנו ממערב סצ׳ואן נעשה במעיינות החמים שבקרבת העיר, בהם נזכה להרגיע במעט את הגוף והנפש לפני הירידה מההרים.
לינה – קאנגדינג.

יום 11: מרכז סצ׳ואן – שאנגלי

היום נעשה את דרכנו במורד ההרים ובחזרה אל מרכז סצ׳ואן ואל התרבות ה״חאנית״. נבקר בעיירה העתיקה שאנגלי, אשר בתי העץ שלה משקפים את המאפיינים השונים של הארכיטקטורה הסינית, בשונה מאוד ממה שראינו בהרים. בעיירה, שיושבת על דרכים חשובות ופלגי מים, ישנם מספר גשרי אבן עתיקים, רחובות מרוצפים ובתים עתיקים. העיירה יושבת על חלק מ״דרך המשי״ הדרומית, ועל כן היסטורית עברו בה סחורות ואנשים רבים ומגוונים מכל רחבי אסיה ומחוצה לה. הביקור בעיירה יאפשר לנו הצצה לחייהם של המקומיים לאורך ההיסטוריה. מהעיר נצא לביקור במקלט הפנדות שב-ביפנגסיה, אתר מרשים מאוד בהרים, בו מנסים לשקם את הפנדות בטבע. משם נמשיך לכיוון לה-שאן, כאשר בדרך נעצור בעיר יא-אן, שבה נשוחח מעט גם על ההיסטוריה המודרנית של סין.
לינה – לה-שאן.

יום 12: מרכז ודרום סצ׳ואן – לה-שאן ושוננאן

היום נבקר בשני אתרים שונים מאוד, במרכז ובדרום מחוז סצ׳ואן. נתחיל את היום האתר המוכר ביותר בסצ׳ואן – הבודהה הענק בלה-שאן. הפסל האדיר הזה אשר חצוב בסלע, לא רחוק מבירת המחוז, באזור מרכזי ביותר, הוא אחד מהסמלים המוכרים ביותר של הבודהיזם בסין. הבודהה הענק, שצופה על הנהר, יהווה את האלמנט הבודהיסטי האחרון בטיול שלנו. נטפס במעלה הגבעה ונצפה על הפסל הענק מכל הכיוונים. מלה-שאן נמשיך דרומה ליער הבמבוק הענק של שונאן. לבמבוק תפקיד מרכזי בחיים ובתרבות הסינית – הוא נחשב לצמח המאפיין את החכמים וההוגים, מפיקים ממנו חומרי בנייה ומזון ועוד. אזור דרום סצ׳ואן הוא מהאזורים היחידים בהם הבמבוקים צומחים פרא ביערות ענק שלא דומים כלל וכלל ליערות אחרים.
לינה – לוג׳ואו.

יום 13: מרכז סצ׳ואן וחזרה לישראל – יאובה

ניפרד מסצ׳ואן עם ביקור בעיירה עתיקה נוספת, בשם יאובה. כאן ניתקל בארכיטקטורה שונה, כאשר חלק גדול מהמבנים בנויים מאבן, אך בסגנון הסיני המסורתי. יאובה תספק לנו מבט אחרון על החיים במרכזו של המחוז החשוב, כפי שהיו בעבר. ניפרד מהנופים, האנשים ומהאווירה וניסע לכיוון שדה התעופה ומשם חזרה הביתה.

המחיר כולל

 • טיסות בינ״ל ותחבורה בסין
 • אוטובוס 33 מושבים עם מיזוג אוויר
 • הדרכה בעברית
 • טיפים לנהג ומדריכים מקומיים
 • לינה במלונות 4 כוכבים וארוחת בוקר
 • כניסות לאתרים כפי שמצוינים בתוכנית (עשויים להיות שינויים בהתאם למזג האוויר וסגירת אתרים מסויימים)
 • מע״מ

המחיר אינו כולל

 • ויזה לסין
 • ביטוח נסיעות אישי
 • ארוחות צהריים וערב אלא אם צוין אחרת
 • הוצאות אישיות
 • כל דבר שלא צוין בתכנית

לפרטים נוספים והרשמה, צרו קשר

שם

דוא״ל

טלפון