המלצות לטיול – דרום מערב סין

המלצות לטיול – דרום מערב סין
dagan

טיול לסין הוא פעמים רבות טיול של פשרות. בין אם אתם נוסעים כמטיילים עצמאיים, או מטיילים בקבוצה קטנה, הגדול העצום של סין ועושר האתרים המסנוור שבה עשוי לגרום לתחושת החמצה הנובעת מהרצון לראות, לחוות ולטעום הכל. ככל הנוגע לטיול בסין, אנו מאמינים בגישת ה”יותר הוא פחות”, וכי הנסיון להכיל את גודלה ומורכבותה העצומה של סין בטיול אחד נידון לכישלון, וכי עדיף לחזור אליה לטיול נוסף מאשר לנסות ולהקיף את כולה בטיול מתיש ומכביד. עם זאת, אם בכל זאת יש רצון או כורך לנסות ולהקיף במשהו את העושר האדיר הכרוך בטיול בסין בטיול עצמאי או באחת מקבוצותינו, יש לנו כמה המלצות שאנו מקווים שיאפשרו לכם לחוות את המיטב שיש לטיול בסין להציע, גם כשמדובר בטיול יחיד ומוגבל בזמן.

האזור הדרום מערבי של סין, ולצורך מאמר זה נתחום אותו במחוזות יוננאן-סצ’ואן, מהווה תמהיל כמעט אידיאלי של כל מה שעושה את סין כל כך נהדרת לטיול. כאזור גבולות הרחוק מן המזרח המתועש, דרום מערב סין היא פסיפס של נופים מרהיבים, הטומן בחובו עושר של קבוצות אתניות כמו גם מספר אתרים חשובים הקשורים בהיסטוריה הסינית. לטיול בדרום מערב סין, ובמחוזות יוננאן וסצ’ואן אנו ממליצים לייחד כשבועיים לפחות, כאשר הסתמכות על מערכת התחבורה המודרנית והנוחה המרשתת כיום את סין תאפשר לכם לנוע במהירות ובקלות בין האזורים ולכלול כמה מאתרי הנוף וההיסטוריה היחודיים של דרום מערב סין, בהם “יער הבמבוק” והאתרים הבודהיסטים של אמי שאן ולה שאן שבסצ’ואן, וכן את ערי המסחר העתיקות של דאלי, ליג’יאנג וג’יאן שוואי שביוננאן.

הבודהה הענק, לה-שאן

כמרכזי תעשיה, מסחר ותרבות, בירות המחוזות יוננאן וסצ’ואן, קונמינג וצ’נגדו בהתאמה, שוות שהיה בפני עצמן, וכוללות אפשרויות מגוונות לטיולי יום בסביבות העיר ובליבן, ןמלבד מרכזי קניות ואווירה עירונית היסטרית האופיינית לסין המודרנית כולה, ניתן למצוא בהן שלל פינות שקטות ורמזים נחבאים לתרבות הסינית העתיקה, כגון שווקים מענינים, בתי תה מתמחים, מוזאונים עשירים, ופארקים ציוריים. קונמינג וצ’נגדו הן גם מקום עצירת חובה לחובבי הבישול והקולינריה ואלה מציעים אפשרויות מחקר מתקדמות לאוהבי המטבח הסיני המסחרר, ומלבד טעימות חובה כגון הוט פוט סצ’ואני חריף ואטריות אורז יוננאניות, הן מציעות גם מטעמים נדירים יותר כגון מטבח בני דאי הקרוב במרכיביו ובטעמיו לזה של ארצות דרום מזרח אסיה, מסעדות צמחוניות-בודהיסטיות מעודנות, מטבח מוסלמי דרום-מערבי ועוד פניני מטבח אחרות.

טיול לסין, סצ׳ואן

יער במבוק, גבול סצ'ואן-יוננאן

למטיבי הלכת שבינכם או בעם הזמן בידכם, היינו ממליצים גם להעמיק חקר באזורים הטיבטים של מערב סצ’ואן וצפון יוננאן, או להדרים לגבולה הדרומי של יוננאן ולסייר באזורי גידול התה של שישואנגבאננה, ובטרסות האורז של יואניאנג, ולהתרשם מעושר הקבוצות האתניות שיוננאן היא ביתם. ביקור בדרום מערב סין הוא עם כן חוויה מגוונת ביותר, ואם מגוון אתני, מלאכות יד וארכיטקטורה ותרבות קולינרית עשירה הוא כוס התה שלכם, אנו בהחלט ממליצים על ביקור במחוזות סצ’ואן ויוננאן הדרום מערביים.

בקרוב בסדרת ההמלצות בבלוג דרך האמצע:
צפון מערב סין
מזרח סין
תרבות קלאסית
ועוד